DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Golfová rozcvička, která vás bude bavit!

Věnujte 10 minut rozcvičce, před každou hrou!

V dnešní uspěchané době si mnoho golfistů nedává dostatek času na rozcvičení. Rovnou z auta jdou na první odpaliště, a pak se diví, že jim hra na prvních několik jamkách nejde.

Proto věnujte alespoň deset minut krátké rozcvičce, která vám zajistí lepší výsledky a bude také sloužit jako prevence zranění a bolesti zad. Řekneme si několik věcí, které je dobré udělat ještě předtím, než půjdete na hřiště.

 

Začněte jen polovičním švihem

Ze začátku si na cvičné louce vezměte do ruky hůl na krátké údery a odehrajte alespoň 10 míčků z polovičního nápřahu. Tím se tělo adaptuje na pohyb a svaly se lehce zahřejí.

Nesoustředte se na techniku

Před hrou se snažte pouze rozhýbat a nesoustředit se na zlepšení techniky švihu. Stačí čistě trefovat míč a zapomenout na chyby, které běžně při švihu děláte.

Dejte šanci hybrdům

Snažte si odehrát také údery s delšími holemi jako je hybrid nebo trojka dřevo. Soustředte se pouze na tempo a čisté zasažení míče. To vám zaručí, že na hřišti nebudete na švih příliš pospíchat.

Zakončete trénink driverem

Driver vytahujte na cvičné louce jako poslední. Ale nezapomínejte na něj. Měla by to být poslední hůl, kterou odehrajete míče na cvičné louce. Ale neodehrajte více jak 15 míčů s touto holí.

Kontrolujte vzdálenost

Než vyrazíte na hřiště, zastavte se na pitching greenu a dejte si pár úderů z 20-30-40 metrů abyste se naučili kontrolovat vzdálenosti u kratších úderů. Při tom se lehce uvolníte z cvičné louky a budete připraveni na hru.

Zjistěte rychlost greenu

Těsně před hrou ještě odehrajte pár patů na cvičném greenu. Nemusíte ani mířit na jamku, ale jen se snažit zahrát několik patů do stejné vzdálenosti, abyste zjistili, jak jsou rychlé greeny.

Nezapomente si něco zakousnout

Není dobré jít na hřiště s prázdným žaludkem. Stačí tyčinka nebo něco malého. Není dobré se moc přejídat, ale s prázdným žaludkem to na hřišti není ono. Nedostatek cukru v krvi může také zhoršit vaše soustředění a tím pádem i výsledek.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping