DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Hrajte lepší golf díky TrackMan simulátoru.

Trénujte golf s TrackMan!

Většině golfistů nemusím představovat zařízení na měření švihu TrackMan. Tento radar vám naměří mnoho údajů, které jsou potřeba znát, abyste se mohli zlepšovat. Je otázkou jestli ho využije i začínající golfista.

Můžeme hned odpovědět na otázku, jestli je tento přístroj vhodný pro začínající golfisty. Ano je, je však třeba, abyste již měli alespoň trochu stabilizovaný švih. Tedy zhruba po necelém půl roku tréninku již můžete vyrazit na měření vašeho švihu tímto zařízením.

TrackMan vám změří rychlost míče, rotaci míče, různé úhly pohybu hole a mnoho dalšího, co je třeba znát, abyste mohli váš švih přizpůsobit své postavě a struktuře těla.

Bez tohoto přístroje se téměř neobejdete, pokud si budete kupovat nové golfové hole. Ať už jsou to vaše první nebo jen novější model, je dobré znát hodnoty vašich úderů, abyste měli hole optimalizované přesně pro vás a hole vám v golfu pomáhaly.

Používat při tréninku TrackMan je určitě velice přínosné. I když vy nemusíte rozumět všem údajům, které tento přístroj vyhodnocuje (je jich asi 200), bude jim rozumět váš golfový trenér, který následně váš švih může lépe analyzovat.

Hodnoty, na které byste se měli zaměřit, je několik. Rychlost hole, rychlost míče, úhel vzletu míče, rovina švihu, úhel přiblížení hole k míčku a počet zpětných rotací míčku. Tyto údaje vám ukážou, jestli míček tzv. nedloubete nebo jestli se vaše hůl přibližuje k míčku ze správné roviny a díky tomu hned vidíte, proč hrajte či nehrajete slice nebo jiný úder.

Pokud se chcete prodloužit, je třeba se soustředit na úhel přiblížení hole, rychlost míčku, rychlost hlavy hole a tzv. smash faktor (o smash faktoru si přečtěte zde… ).

Pokud chcete změnit let míče ze slice na hook, tak je třeba sledovat rovinu švihu, která je v případě minusových čísel z venku dovnitř a při plusových výsledcích zevnitř ven. To určuje, jestli se míček bude točit doprava či doleva.

Pro středně zkušené a výkonnostní hráče je pravidelná kontrola švihu na zařízení TrackMan téměř nezbytností, bez které se nebudou dostatečně rychle zlepšovat.

U nás máme několik těchto přístrojů, a nejjednodušeji jak se na tento přístroj dostat, je v golfovém zařízení GreenGolf v Šestajovicích u Prahy, kde si může každý změřit své hodnoty za méně než 600 Kč na hodinu.

Pokud byste si chtěli tento přístroj pořídit i do vaší výbavy, tak si připravte zhruba 800 tisíc korun, nebo levnější variantu FlightScope, za kterou utratíe nižší statisíce. Proto doporučujeme navštívit golfový klub, kde toto zařízení mají k pronájmu.

Nicole The Gang Chef

Jsem Nicole a tak trochu to tady vedu:-). Pokud máte nějaké připomínky, nebo nápady tak budu moc ráda. Každý kdo zabloudí na ANGX je zde vřele vítán.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping