DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

10 nejlepších hřišť na PGA Tour, které si můžete zahrát i vy!

10 nejlepších hřišť na PGA Tour, které si můžete zahrát i vy.

Ať už jste fanouškem PGA Tour nebo ne, tak hřiště, které se na PGA Tour hrají, stojí rozhodně za návštěvu. Bohužel ale mnoho hřišť je soukromých a tak se na ně jen tak nedostanete. Příkladem může být třeba LACC (Los Angeles Coutry Club), kde se hrálo i U. S. Open.

Ale jsou hřiště, kam se dostanete i jako „obyčejný golfista“. Bohužel si budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy, protože cena green fee vás na některých hřištích asi překvapí.

Pojďme se tedy podívat na těch deset nejlepších a také nejspíše nedražších hřišť, které jsou otevřené i pro veřejnost.

  1. PGA West – Nicklaus Tournament course

Ve slunečném Palm Spings najdete hřiště, kde se hraje turnaj American Express na hřišťi PGA West. Za green fee zde zaplatíte 399 USD a navíc ještě poplatek za buggy.

Toto hřiště je jako resort a proto je třeba také bydlet ve zdejším hotelu, abyste se na hřiště dostali. Ale návštěva stojí rozhodně za to.

  1. Royal Troon

Po tom co jsme se z Kalifornie přesunuli do Skotska, se dostáváme na Royal Troon, který hostil 152. The Open. Toto hřiště je sice privátní, ale umožnuje návštěvníkům si zde v určité dny zahrát.

Za to, že se jedná o královské hřiště, tak si připlatíe a fee vás vyjde na 500 USD. Ovšem za prožitek z klasického golfového hřiště v srdci zrodu golfu to určitě stojí za návštěvu.

 

“Golf je nejkrásnější sport na světě! Proč ho nehrát stylově

 

  1. The Plantation Course at Kapalua

Na druhé straně planety od Skotska, najdete Havajské ostrovy, kde narazíte na hřiště Kapalua Platation. Na zdejším hřišti se hraje turnaj vítězů vždy počátkem roku.

Hřiště leží v kopcovitém terénu a z každé jamky vidíte na moře. Na hřišti se pohybujete mezi ananasovými plantážemi a palmami.  Za hru zde zaplatíte 590 USD.

  1. Pinehurst No.2

Pro někoho možná méně známé hřiště, ale bylo pořadatelem 124th U.S. Open. V určité dny si zde můžete zahrát, přesto že se jedná o soukromý klub. Za green fee zde zaplatíte 500 USD a s největší pravděpodobností vám bude přidělen caddy.

 

  1. Arnold Palmer’s Bay Hill Club and Lodge

Na Floridě najdete mnoho známých hřišť a mezi nimi nesmí chybět Bay Hiil, kde se hraje každý rok Arnold Palmer Invitational. Opět se jedná o soukromí klub, do kterého mají v určité dny přístup i hosté.

Ale green fee je zde také nemalé. Za hru zaplatíte 500 USD a navíc vás nepustí do klubovny pro členy. Ale za návštěvu tento resort určitě stojí.

  1. Spyglass Hill Golf Course

Kousek od slavného hřiště Pebble Beach, narazíte na skvělé hřiště Spyglass, kde se také občas hraje AT&T Pro-am. Green fee zde stojí 590 USD a zahrajete si zde jen v některé dny, kdy je zde umožněno hrát hostům.

Hřiště se nachází v Kalifornii a je obklopeno dalšími skvělými golfovými hřišťi, které stojí za návštěvu. Například hned vedle je Cypress point golf club, který je výzvou pro každého golfistu.

  1. Puntacana Resort

Na toto hřiště si budete muset zaletět až na Dominikanskou republiku.  Hraje se zde Corales Championship a green fee stojí 500 USD. Na zdejším hřišti si připravte sluneční brýle a čepici. Hodně zde fouká výtr a jsou zde teploty přesahující 40 stupňů celsia.

  1. TPC Scottsdale

Arizonské golfové hřiště, které nemusíme dlouze představovat. Jeho ikonickou 16 jamku zná asi každý golfista světa. Hraje se zde WM Phoenix Open a právě na šestnácte jamce je „stadion“, který při každém ůderu zahučí silou několika tisíc diváků.

Za green fee zde dáte 550 USD a pustí vás jen se členem klubu. Jinak se na toto hřiště nedostanete, je totiž soukromé.

  1. Harbour Town Golf Links

Kdo by neznal závěrečnou jamku s ikonickým majákem. Hilton Head Island je místem konání turnaje RBC Heritage. Otížné hřiště se nachází v Jižní Karolíně a zaplatíte zde green fee 570 USD.

Jako mnoho ostatních hřišť je to soukromý klub, který ale umožnuje hostům hru za určitých podmínek.

  1. TPC Sawgrass

Ponte Vedra Beach na Floridě je místem, které opět zná asi každý golfista. The Players, je takzvaným pátým Major turnajem a je jeden z nejprestižnějších na okruhu.

Také cena green fee odpovídá, tomu jaké oblibě se hřiště těší. 900 USD dáte jako základ za green fee. Další náklady budou na buggy a ostatní poplatky v klubu. Dostanete se sem pouze díky členovi, ale je možné si zde zahrát.

A určitě každý golfista si bude chtít vyzkoušet zdejší ikonickou 17. Jamku, která je zrádná i přesto, že má jen 130 metrů.

 

Asi se divíte, že v seznamu nejsou hřiště jako St.Andrews nebo Augusta National. Na St.Adrews se sice jako běžný hráč dostanete, ale nejedná se o hřiště, kde se hraje PGA Tour. A na Augustu National se rozhodně jen tak nedostanete, abyste si jí mohli zahrát. Přesto jsou zde cesty jak se na hřiště v Augustě dostat a osobně znám českého golfistu, který na tomto hřišti hrát týden před turnaje The Masters.

Krásné golfové zážitky vám přeje celý tým golfového projektu ANGX a Nicolegolf Academy.

 

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping