DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Skotský golfový ráj u North Berwick

Golf ve Skotsku: North Berwick je místo, které vám možná moc neřekne. Přesto je to ráj pro nadšené golfisty. Zhruba 20 minut jízdy autem od Edinburgu je místo, golfu zaslíbené. Dvacetitisícové městečko je obklopeno golfovými hřišti, a to nejen tak jakýmikoliv.

North Berwick

Do East Lothian jak se oblast nazývá, se sjíždí i ty největší hvězdy světového golfu. 4 kilometry od North Berwick je světoznámé hřiště Muirfield, kde hrál Tiger Woods a mnoho dalších na Scotish Open. Tento turnaj se hrál také na hřiti Gullane, které je hned vedle. Mezi těmito hřišti je jeden velký rozdíl. Na Gullane, který obsahuje čtyři osmnáctijamková hřiště, se dostanete jako běžný golfista. Ovšem Muirfield je soukromé hřiště, kde si zahrají členové nebo hráči s právy pro hru na DP Word Tour či PGA Tour.

Tato dvě hřiště jsou asi nejznámější, přesto kolem North Berwick najdete další zajímavé golfy. Příkladem může být North Berwick Golf Club, který byl založen už v roce 1862 a hraje se na něm dodnes. Dalším luxusním golfem je Dumbarnie Links, kde si budete muset trochu připlatit. Green fee zde stojí 290 liber.

Lépe na tom s cenou není ani další krásný golfový klub The Renaissance Club. Zde zaplatíte dokonce přes 300 Liber. Tento klub je soukromý, a tak budete navíc muset být pozvaní některým z členů klubu. Tento klub se nachází v těsné blízkosti nejstaršího golfového hřiště na světe Musselburg, kde hrála golf dokonce královna Mary v roce 1567.

Kam vás bez problému pustí za slušnou cenu 40 liber, je například Glen Golf Club, který je v těsné blízkosti centra North Berwick a má 18 jamek, které jsou těsně u útesů.

Dalších zhruba dvacet golfových hřišt najdete v okruhu 15 kilometrů do Norh Berwick a rozhodně nebudete zklamaní. Většina hřišt má hodnocení 8.5-9.8 z 10, dle hodnocení Leading Golf Courses Europe. Větrné prostředí a rychlé grýny tak prověří vaše golfové schopnosti. Zdejší lidé vás vřele přivítají v kterémkoliv golfovém klubu, kam vyrazíte. Golf je zde totiž jedním z hlavních činností, za kterou do North Berwick turisté jezdí.

Pokud jste již byli v St. Adrews, tak North Berwick je určitě další destinací, kterou byste měli ve Skotsku navštívit. Po příletu do Edinburgu nebude trvat déle než 30 minut dorazit autem do golfového ráje v blízkosti moře, kde se hrají birdie jen velmi obtížně. Přesto zážitek ze zdejších hřišť bude ve vašem srdci ještě dlouhou dobu.

 

Nicole The Gang Chef

Jsem Nicole a tak trochu to tady vedu:-). Pokud máte nějaké připomínky, nebo nápady tak budu moc ráda. Každý kdo zabloudí na ANGX je zde vřele vítán.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping