DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Několik poznámek ke golfové etiketě.

Blíží se letní golfová sezóna, a tak je čas, připomenout si některé nepsané golfové zásady. Golf je hra pravidel a je třeba je dodržovat, ale existujte také mnoho dalších, které golfisté dodržují a někteří začínající golfisté nechápou proč. Pokud chcete být zkušeným golfistou, tak je pro vás tento krátký článek jako ušitý.

Nepoužívejte lovítko

Možná se to zdá jako nesmysl, ale zkušení golfisté nepoužívají lovítko pro lovení míčků z rybníčků na hřišti. Není to vyjádření arogance nebo bohatství, ale lovítko nepoužívají kvůli těm, kteří sekají golfová hřiště. Většina golfových hřišť pořádá na podzim výlov rybníčků a všechny míčky vyloví. Následně se vyčistí a prodají se v klubovém obchodě. Výtěžek jde jako přivýdělek pro ty, kteří sekají přes léto trávníky. Je to něco jako třináctý plat či bonus. Takže pokud chcete podpořit ty, kteří se starají o hřiště, tak nechte lovítko doma.

Pořiďte si pěkný golfový HeadCover na Driver pro letošní sezónu.

Nešoupejte nohama

Další z věcí, které byste neřekli, že jsou důležité. Ale mnoho lidí šoupe na grýnu nohama a tím ničí golfový grýn. Proto si dávejte pozor na to, abyste pořádně na grýnu zvedali nohy a neničili tak trávník pro další hráče za vámi a ušetřili jste trochu práce greenkeeperovi.

 

Mobil nechte v autě

To, že na golfu mnoho lidí telefonuje nebo píše smsky, je velký neduh dnešní doby. Proto se snažte vyhnout se používání telefonu na hřišti. Nerušíte tak jen své spoluhráče, ale také sebe. Díky používaní mobilu se nemůžete dostatečně soustředit a navíc tím ukazujete ostatním, že vás golf zas až tak nezajímá.

Nepřevlékejte se na parkovišti

Spodní prádlo a špinavé ponožky patří do soukromí. Alespoň tím se řídí slušně vychovaní golfisté. Jistě je možné využít šatny a nepřevlékat se na parkovišti. Stejně tak si nezkoušíte kalhoty mezi ostatními nakupujícími v obchodě, ale využijte kabinku. To stejné platí i na golfu.

Nedávejte nevyžádané rady

Možná jste si všimli, že váš kolega při hře dělá nějakou chybu. Přesto není taktní na ni upozorňovat a snažit se mu poradit. Počkejte, jestli si sám o radu neřekne. Zkušení golfisté nikdy nedávají nevyžádané rady. Tím spíš spoluhráči ublížíte a zkazíte radost z golfu, místo abyste mu pomohli.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping