DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

V zimě trénujte golf, alespoň minutu denně abyste se zlepšili!

Trénujte golf v zimě alespoň minutu denně!

Většina rekreačních golfistů odloží při prvním chladém dni golfové hole do kumbálu a vytáhne je zase, až když teploty vystoupí alespoň na deset stupnů. I přesto, že nebudete hrát na hřišti, nebo se vám nechce do indooru, mám pro vás řešení jak se přes zimu v golfu zlepšit.

Stačí vám na trénink opravdu jen jedna či pár minut denně či každý druhý den. V podstatě nebudete potřebovat kromě patru žádnou jinou pomůcku.

Tělo si potřebuje neustále procvičovat pohyby, které má dělat přesně a co nejlépe. Stejně jako klavírní virtuóz potřebuje stále trénovat prsty, aby mu tzv. neztuhly, tak i golfisté by měli trénovat tělo, aby si pamatovalo ideální golfový pohyb. Navíc vám tak nebude trvat několik týdnů na jaře, než se dostanete do ideální formy. A jak tedy trénovat doma, abyste se udrželi ve formě nebo se dokonce v následující sezóně zlepšili?

  1. Patování

Stačí vám patr, jeden míček a malá sklenička. Položte si skleničku hrdlem směrem proti míčku, který si můžete umístit do vámi zvolené vzdálenosti a následně se snažte míček dostat do hrníčku. To vás naučí trefovat střed jamky a vy tak další sezónu budete patovat daleko jistěji a mnohem lépe.

Pokud byste chtěli použít pomůcku na patován,í tak doporučujeme moderní golfovou jamku, která vám bude skvělým pomocníkem. Příkladem může být pomůcka na obrázku níže. Zakoupit jí můžete zde….

  1. Rotace těla

Abyste byli neustále ve formě, je třeba trénovat pravidelně svaly, které vám pomáhají při golfu rotovat tělem. Proto si stoupněte zády ke zdi a snažte se provádět rotační pohyby a golfový švih přímo u zdi. Jak na to, najdete ve videu, které vám ukáže, jak přesně máte dělat golfový pohyb.

 

  1. Impact

Jak zlepšit trefování míče doma? Stačí vám k tomu například telefon či jakýkoliv předmět, který lze posouvat po zemi a je plochý. Položte si tedy například minci na zem, vezměte si do ruky hůl, zaujměte postoj a založte hůl za minci. Následně se snažte držet ramena neustále směrem na cíl a holí posouvat minci co nejdále rovně dopředu směrem na cíl tak, aby patka hole neustále směřovala směrem, kam chcete hrát. Díky tomu se vám začne zvedat levé rameno. Minci posuňte zhruba 20-30 centimetrů dopředu, abyste si natrénovali separaci rukou, ramen a boků. Na konci pohybu tak budou lehce otočené boky do prošvihu, ramena budou mířit směrem na cíl a ruce budou neustále natažené. Patka hole bude mířit na cíl a mince se musí posouvat ve směru hry.

 

Doufám, že se vám tento domácí trénink líbil a že se budete v nové golfové sezóně cítit jako opravdový golfový profíci.

 

Nicole The Gang Chef

Jsem Nicole a tak trochu to tady vedu:-). Pokud máte nějaké připomínky, nebo nápady tak budu moc ráda. Každý kdo zabloudí na ANGX je zde vřele vítán.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping