DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Počet golfových hřišť na světě. Víte kolik jich máme v Čechách?

Golf je v některých zemích populární tak, že se dá konstatovat, že je to národní sport. Například Anglie a Skotsko jsou toho příkladem. Oblíbenost tohoto sportu dokazuje i USA s více jak 25 miliony golfistů. V České republice je zatím základna celkem malá a čítá zhruba 50 tisíc golfistů.

Na světě se nachází skoro 40 tisíc golfových hřišť. Někomu to může připadat málo a někomu naopak moc. Každopádně z celkového počtu hřišť je jich 43 % pouze v USA. USA vévodí žebříčku s více jak 16 tisíci hřišti. Druhou zemí, kde je nejvíce hřišť je Japonsko s 3169 hřišťi. Asi byste předpokládali, že na druhém místě bude Spojené králoství a měli byste nejspíš pravdu. Ale počet hřišť se počítá pro každou zemi zvlášť. Tedy Anglie má 2270 hřišť, Skotsko 614 a Wales 189 a konečně Severní Irsko 494.

 

Pořiďte si designový headcover na driver. Ten vás odliší od ostatních golfistů.

Velký počet hřišť byste našli i v Německu, které jich má zhruba 1050. Česká republika disponuje 132 hřišťi a tím poráži země jako je Švýcarsko, Portugalsko či Island.

V České republice za totalitního režimu nevznikala žádná hřiště, a tak golfisté měli možnost hrát jen na několika hřištích, která byste napočítali na prstech jedné ruky. Po roce 1989 se situace začala zlepšovat a členská základna začala rychle růst. V posledních letech bohužel počet golfistů spíše klesá, než aby se neustále zvětšoval. Odvážné predikce golfové federace byly, že by do roku 2025 mohlo být až 100 tisíc golfistů, ale toho se asi ani v příštích několika dekádách nedočkáme.

 

Golf má neustále punc drahého sportu pro horních 10 tisíc i přesto, že to již dávno neplatí. Předsudky vůči tomuto sportu budou ještě nejspíš dlouho přetrvávat, i když už se povědomí o něm hodně zlepšilo. Doufejme, že golfová základna bude i nadále růst, stejně jako kvalita hřišť.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping