DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Hrát golf lépe nejde díky zkratkám!

Hrát golf lépe nejde díky zkratkám!

Určitě většina z nás by byla ráda, kdyby se dalo vše naučit nějakou zkratkou či zrychleně, abychom určitou dovednost dovedli k dokonalosti extrémně rychle. Stejné je to na golfu. Mnohokrát jsem slyšela si stěžovat golfisty, že hrají golf už pět let, odtrénovali stovky míčků a pořád jim to nejde.

Osobně jsem odtrénovala několik milionů míčků a hraji golf přes třicet let, a stále to není ono. Nejsem světovou jedničkou, ale přesto si golf užívám a jsem schopná hrát kolem normy hřiště.

Když tedy porovnáme tyto dvě dovednosti, tak je totak, jako by si řidič trabantu stěžoval, že nedožene formuli 1. A tak to na golfu bude i nadále. Na golfu nejde trénink přeskočit, nebo ho udělat natolik efektivní, aby se golf dal naučit během jednoho roku či rychleji. Je to běh na dlouhou trať a zřejmě to i s novými technologiemi tak zůstane.

Tělo je třeba naučit se pohybovat tak, aby bylo schopno neustále opakovat dokonalý pohyb. A čím více a častěji trénujeme, tím rychleji se dokážeme zlepšit. Navíc hraje roli daleko více faktorů, než jen objem tréninku, ale také fyzické předpoklady, psychika a mnoho dalšího.

Nehledejte proto žádnou zkratku, která stejně nikdy nebude fungovat. Budujte pevné základy, které se neotřesou ani po triple bogey a učte se kreativnímu golfu. Je třeba umět volit správný úder na každou situaci a umět pracovat se všemi holemi. Budete se muset naučit hrát různé údery stejnou holí, a hlavně natrénovat cit, stejně jako klavírní virtuóz, který také musí trénovat denně několik hodin, aby nás dokázal potěšit krásnou hudbou.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping