DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Je lepší trénovat golf z trávy či z rohože?

Odpověď na tuto otázku se zdá být celkem jasná. Ano je, protože golf se hraje z trávy, a tak je třeba z trávy také trénovat. Je to stejné jako kdybyste se připravovali na závody formule 1 v civilním voze. A asi byste měli pravdu, ale podívejme se na to trochu více do hloubky.

Proč se používají na trénink rohože na cvičných loukách je celkem jasná věc. Jedná se o ekonomickou stránku a také údržba je mnohem méně náročná. Bohužel na druhou stranu trpí mnoho hráčů. Trénink z rohoží na vás může mít neblahý vliv jak fyzicky, tak po herní stránce.

Přeci jen nárazy do rohože jsou dost velké a klouby dostávají dost zabrat. Pokud odtrénujete více jak 300 míčů za týden, tak to po pár letech pocítíte na zápěstí, loktech i v ramenou. Každý netrefený úder přesně tak znamená mnohem větší zátěž pro vaše klouby. Proto doporučuji trénovat z týčka i na rohoži, pokud je to možné. Tím odlehčíte kloubům a to výrazně.

Zdraví je asi to nejdůležitější. Ale jaké jiné neblahé vlivy má trénink z rohoží? Ze zkušeností vím, že mnoho hráčů se bojí do rohože bouchnout, právě proto, že zpětná vazba je bolestivá, a proto ve švihu dělají všechno možné, aby se vyhnuli kontaktu s rohoží. To golfové technice moc nepřidá a v případě, že to budete aplikovat na hřišti, tak to nebude fungovat.

Míč odehraný z rohože má jiné letové vlastnosti než při úderu z trávy. To může u výkonnostních hráčů způsobovat nepřesnosti při odhadování vzdálenosti. Také výsledky u měřících zařízení tak budou zkreslené.

Stává se vám na hřišti, že míč neleží ideálně a vy máte pocit, že ho nelze dobře trefit? To je také možná důsledek rohoží, protože ve vás nevytváří schopnost adaptovat se na to, jak míč leží na trávě, protože na rohoži leží při každém úderu stejně.

Dalším faktorem je backspin. Tedy zpětná rotace míče, která se nedá naučit na rohožích. Získat cit pro míč z trávy, když chcete, aby měl při letu dostatek zpětné rotace, nelze natrénovat na umělé rohoži. Hůl se od rohože odráží jinak než od trávy a určit přesné místo zasažení míče je na rohoži nemožné.

Proto rozhodně nedoporučuji při tréninku používat rohože. Jak jsme říkali na začátku, golf se hraje z trávy, a tak byste měli trénovat i na driving range z trávy. Existuje opravdu hodně důvodů, proč netrénovat z rohoží. Pokud máte alespoň malou možnost trénovat z trávy, tak to využijte. Zvolte k tréninku hřiště, kde povolují odpalovat z trávy.

Nicole The Gang Chef

Jsem Nicole a tak trochu to tady vedu:-). Pokud máte nějaké připomínky, nebo nápady tak budu moc ráda. Každý kdo zabloudí na ANGX je zde vřele vítán.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping