DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Jon Rahm se nechal uplatit!

Jon Rahm se nechal uplatit!

Každý z nás, kdo se trochu zajímá o golf ví, že kromě PGA Tour a DP World
Tour je tu Saudsko Arabská golfová liga LIV golf. K ní přešel také Jon Rahm v prosinci roku 2023!

Mnoho lidí jde tam, kde jsou lepší pracovní a platové podmínky. Ale jak se dívat na někoho, kdo kvůli penězům spolupracuje s lidmi, kteří porušují lidská práva a chtějí prosazovat své názory za každou cenu?

Golf nebo peníze?

Asi takový mám pocit z Jona Rahma, který získal pohádkový kontrakt v podobě desítek milionů dolarů, aby za to hrál na Arabské golfové lize Liv Golf. Osobně nemám nic proti diverzifikaci golfové scény na profesionální úrovni, ale přesto mám výhrady, pokud jakýkoliv sport sponzoruje někdo (státní firma), která porušuje lidská práva a s lidmi často zachází zcela nelidsky.

Byly jsme třeba ve fotbale svědky toho, kdy za neuvěřitelnou částku přestoupil fotbalista Ronaldo (Portugalsko) do Saudsko Arabského týmu. Tam pocítil během chvíle, jak se SA chová. Za nevinný polibek na tvář jedné ženy, měl dostat trest 100 ran bičem. Jen díky tomu, že je cizinec, se z této svízele dostal.

Trochu nadneseně řečeno, je otázkou, jestli Jon Rahm bude za špatné výsledky také čelit výprasku bičem. Na tom všem mě celkem překvapuje, že je to zrovna Jon Rahm, který jestě nedlouho před přestupem k Liv Golf tuto tour kritizoval.

Můžeme si jednoduše domyslet, co ho vedlo k přestupu. Ale neměl by mít také nějaké morální závazky vůči PGA Tour, která mu dala šanci hrát, vyhrávat a vydělávat miliony dolarů?

Nudí vás klasický golf? Zpestřete si ho zajímavým headcoverem!

Morálka a přesvědčení

Samozřejmě je to jen jeho věc, kde bude golf hrát a koho bude propagovat. Jen mě zarazilo, jak je možné, tak rychle změnit názor na něco, co dříve veřejně kritizoval. Osobně nemám nic proti systému Liv Golf ani jejich expanzi. Ale já ji sledovat nebudu z důvodů, které pro mě jsou důležité. Sponzor, který porušuje lidská práva. Utlačuje menšiny a veřejně vystupuje proti odlišnosti a snaží se tyto věci protlačit i do Evropy a USA.

Popřejmě tedy Jonu Rahmovi, aby mu vydrželo štěstí co nejdéle a hrál co nejlepší golf.

foto: youtube

 

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping