DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Kam si v Česku vyrazit na golfový víkend.

Kam si v Česku vyrazit na golfový víkend.

Jako golfisté jste si zvykli na fakt, že na dovolenou už nelze jet bez golfových holí. Nebo rovnou přemýšlíte o destinaci, s tím, jestli je v okolí nějaké golfové hřiště. Ale pro ty, kteří ještě nejsou tak zkušení nebo teprve objevují tento nádherný sport, mám výčet několik českých hřišť, kam se vyplatí si udělat na víkend výlet.

Austerlitz golf klub

Kousek od Brna, u města Slavkov, se nachází 18. jamkové golfové hřiště Austerlitz, které je známé svou náročností, ale také linksovým designem. Je to populární české golfové hřiště, a pokud jste tam ještě nebyli, tak se rozhodně vyplatí udělat si tam výlet.

Vzhledem k tomu, že je to 220 km z Prahy, tak doporučuji objednat si tam i hotel. Ten najdete přímo u golfového hřiště. Jedná se o slušný tříhvězdičkový hotel, který vám nabídne skvělou snídani v podobě bufetu. Golf si tak budete moci užívat až do západu slunce, protože do pokoje to máte z cvičné louky či hřiště jen pár metrů.

Klub disponuje kromě krásného dlouhého hřiště také několika cvičnými grýny, driving range a v podstatě dvěma klubovnami. Pokud jste milovníkem spíše rodinné atmosféry, tak vás nadchne malá restaurace a klubovna na cvičné louce. Pokud chcete mít výhled na celé hřiště, tak z terasy velké klubovny je vidět krásně na téměř každou jamku.

Toto hřiště doporučuji a dala bych mu 4.5/5 hvězdiček. Půl hvězdičky odečítám za otevírací dobu klubovny, která je pouze do 21.00 a to v letních měsích není uplně ideální, když je slunce až skoro do půl desáté a na terase je tak krásně.

 

Golf klub Ostravice

 

V oblasti Ostravy najdete hned několik golfových hřišť. Ale dovolila bych si říci, že nejlepší volba je právě golfový klub Ostravice. 18. jamkové mistrovské hřiště se rozkládá po horami, které se důstojně tyčí za obzorem každé jamky. Navíc golf Ostravice disponuje také hotelem a veškerým potřebným vybavením pro dokonalý golfový zážitek.

A pokud byste byly v Ostravici déle než dva dny, tak máte možnost zajet jen několik kilometrů na druhé hřiště Čeladná, kde najdete dokonce 27 jamek. V okolí těchto golfových hřišť si rozhodně nepřipadáte, že byste byli blízko industriální zóny, která je jen pár kilometrů vzdálená. Okolní města jako Karviná, Třinec nebo Havířov jsou dost daleko na to, abyste si užili krásné přírody, golfu a hor.

Díky tomu všemu se jedná opravdu o resort, který je v Česku méně častý, protože většina golfových hřišť  u nás nedisponuje hotelem či větším zázemím.

 

Pro další tipy na pěkný golfový výlet sledujte i nadále náš golfový blog. Budeme přinášet ty nejlepší ověřené tipy, které vám zaručí skvělé golfové zážitky.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping