DÁREK ZDARMA K NÁKUPU NAD 3000,- kČ . Zjistit více!

Posloucháte kvalitního golfového trenéra?

Golfový trenér by měl být kvalitní.

Za poslední roky se nejen u nás, ale i ve světě vyrojily stovky lidí, kteří dávají golfové rady, či dokonce reálné lekce golfu i přesto, že nemají vystudovanou profesionální školu a někdy ani živnostenské oprávnění.

Instagram.

Je dobré vědět, koho na sociálních sítích sledovat, abyste si svůj švih ve snaze si ho zlepšit, ještě nezhoršili. Mnoho samozvaných odborníků se snaží na internetu propagovat své metody učení golfové techniky, ale bohužel mnohdy se jedná o zcela neodborné, a dokonce špatné rady.

Rozhodně neříkám, že je na golfu pouze jedna technika švihu a že všechny rady jsou špatné. To určitě ne. Ale je třeba umět si vybrat lidi, které sledovat a od kterých si brát rady. Když vám váš trenér řekne, že se máte u přihrávek točit tělem a nedělat kyvadlo rameny, tak mu věřte. Na sociálních sítích můžete nalézt mnoho chybných rad, které vám naopak říkají, že se boky při příhrách nehýbají a ramena dělají kyvadlo.

Proto nejdříve, než začnete sledovat nějakého trenéra na internetu, si zjistěte, jaké má školy, jaké zkušenosti a jak s klienty pracuje. Vyvarujte se radám, které dávají neznámí uživatelé. Příkladem správného výběru může být třeba Christov Bausek, což je profesionál a velice zkušený. Toho sledovat můžete. Ale pokud se jedná o naprosto neznámého trenéra či samozvaného odborníka, tak zbystřete.

Cvičitelé a samozvaní trenéři.

I v reálu je třeba si dobře golfového trenéra vybírat. U nás máme kvalitní trenéry, ale také se mnohdy setkávám s tím, že cvičitelé a někteří učitelé golfu učí své klienty techniky, které nejsou zcela ideální. Hráči se pak setkávají s tím, že je rozkol u trenérů v názorech. Jeden vám řekne, že švih u krátkého úderu vede pravá ruka a druhý, že úder vede levá ruka.

Pak je obtížné pro nezkušeného hráče rozpoznat, co je správné a co ne. Dobrý trenér by vám měl udělat analýzu vašeho švihu, navrhnout úpravy švihu, které povedou ke zlepšení a v ideálním případě vám doporučí tréninkový plán. Jeho trénink a postup by měl mít nějaký koncept, který je logický a má vašemu golfu pomoci dlouhodobě. Ne, jen opravovat jednotlivé chyby, které jsou při každém tréninku jiné a vy nakonec po roce zjistíte, že se vaše výsledky nikam neposunuly.

Závěr.

Při výběru trenéra nebo člověka, který vám bude dávat golfové rady, si dávejte záležet. Neposlouchejte každého, kdo vám bude radit. Nejdříve si zjistěte jaké má výsledky a zkušenosti. Následně s ním prodiskutujte celou problematiku švihu a neposlouchejte rádoby jednotlivé zázračné rady na rychlé zlepšení. Golfový švih je dlouhodobý proces a žádné zázračné zkratky k němu nevedou.

 

Nicole The Gang Chef

Jsem Nicole a tak trochu to tady vedu:-). Pokud máte nějaké připomínky, nebo nápady tak budu moc ráda. Každý kdo zabloudí na ANGX je zde vřele vítán.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping